ZÁMOK VÍGĽAŠ SA NEPREDÁVA...

VÍGĽAŠ
Slovenská republika

...médiá publikovali informáciu o predaji "ZÁMKU VÍGĽAŠ"...Riaditeľ hotela, pán Ing. Tomáš Sokologorský uvádza veci na pravú mieru...

ZÁMOK VÍGĽAŠ SA NEPREDÁVA !!!
Dovoľte nám prosím zdieľať vyjadrenie riaditeľa Zámku Vígľaš:
„Milí hostia, návštevníci, firemní klienti, svadobčania, dodávatelia a priatelia zámku. Pred cca 3 mesiacmi vo viacerých médiách zaznela informácia, že Zámok Vígľaš ide do dražby. Od tej doby od mnohých z Vás dostávam otázky ako to s nami bude a či to je naozaj pravda. Viacerí z Vás sa oprávnene obávali, či bude možné zrealizovať Váš pobyt, firemný event, či svadbu. Nečudoval som sa Vám. Tiež by ma na Vašom mieste veľmi vyrušila informácia, že zámok ide do dražby a vy máte už uhradené zálohové platby a naplánované veci. Aj keď som s väčšinou z Vás komunikoval a riešil veci priebežne buď ja alebo moji kolegovia, otázky od mnohých ešte stále neprestávajú. Dovolím si teda s odstupom času vyjadriť sa k tejto skutočnosti aj takto verejne a ozrejmiť ju.
Áno, zámok sa po období, kedy bol cca 12 mesiacov kvôli pandémii zatvorený, naozaj ocitol v ťažkej situácii ako väčšina podnikov cestovného ruchu. Zámok zostal úplne prázdny, to znamená bez príjmov, bez hostí a s vysokým režijnými nákladmi. Z tohto dôvodu sme nevedeli včas uhradiť všetky svoje záväzky voči dodávateľom a veriteľom. Preto jeden z veriteľov začal svoje pohľadávky vymáhať pomocou dražby. Je to však úplne normálny nástroj a proces a nie je ničím výnimočný. V tejto dobe s tým má problém veľa podnikov. Preto nás prekvapilo, koľko pozornosti sme si od niektorých médií a ľudí zaslúžili.
Aj keď priznávam, že to môže byť veľmi zaujímavá téma pre konšpirátorov a „odborníkov“, ktorí so zámkom nemajú nič spoločné a majú veľmi veľa priestoru tráviť čas na sociálnych sieťach. Tí ľudia už skôr ako my vedeli kedy sa zámok predáva, komu sa zámok predáva, za koľko, že to bolo dopredu plánované, pretože sa chceli vyčerpať iba eurofondy, vymýšľali našim majiteľom nové životopisy a dokonca aj miesta narodenia či štátne príslušnosti. Možno to odo mňa vyznie zle, ale niektorým ľuďom by fakt mali zakázať prístup na sociálne siete a zdieľať ich „myšlienky“ so širším okolím.
Zase na druhej strane aj negatívna reklama je reklama a aj týmto ľuďom ďakujem za PR s dobrým dosahom  Komu však chcem ešte viac a úprimne z celého srdca poďakovať ste VY, naši firemní, svadobní a individuálni hostia, ale aj tí ktorí ste len zašli cestou okolo na prehliadku a kávu či pivo vďaka Vašej dôvere a podpore sme celú situáciu ustáli a ideme ďalej. Bol som nesmierne prekvapený a potešený koľko ľudí z rôznych kútov Slovenska nás prišlo za posledné mesiace navštíviť a podporiť, pretože vedeli o naše zlej situácii. Moje veľké poďakovanie patrí aj našim dodávateľom, ktorí boli a sú počas celej pandémie trpezliví a nápomocní. A v neposlednom rade patrí jedno veľké ďakujem všetkým zamestnancom zámku a ich rodinám za lojalitu v ťažkých časoch počas pandémie a za odvedenú prácu v letných mesiacoch. Bez Vás by to nešlo!
Pre krátke zhrnutie je aktuálny stav na zámku taký, že: žiadna dražba sa nekonala a ani sa konať nebude. Záväzok, ktorý nás trápil je zaplatený. Všetky ostatné záväzky, zálohové platby ktoré chceli klienti a hostia naspäť sú vrátené, resp. dobiehajú posledné splátky. Všetky eventy, oslavy a pobyty, ktoré boli naplánované, boli aj zrealizované. Zámok má tých istých majiteľov ako mal a iných mať nebude. Takže sa NEPREDÁVA (ANI SA NEPLÁNOVAL ANI SA NEPLÁNUJE PREDAŤ!) Veríme, že budeme môcť aj naďalej poskytovať služby a vytvárať zážitky pre našich hostí. Ak sa pandemická situácia zhorší, budeme postupovať podľa opatrení a budeme dúfať, že už bude iba lepšie.


Všetci zostaňte zdraví a zodpovední.

ĎAKUJEME a pekný deň
Tomáš Sokologorský, riaditeľ hotela


PREMIUM ČLENOVÉ